Home

Katalog


Reklama
Rusza II edycja Kampanii na Rzecz Świadomego Rodzicielstwa ?Kiedy 1+1=3?
Medycyna Rodzinna
Wpisany przez Magdalena Bober   
10 MARCH 2009

W celu szerzenia edukacji w zakresie odpowiedzialnych zachowań seksualnych organizatorzy ubiegłorocznej Kampanii na Rzecz Świadomego Rodzicielstwa ?Kiedy 1+1=3? zadecydowali o jej kontynuacji w 2009 r. Na potrzeby kampanii zostanie przeprowadzone badanie dotyczące sytuacji młodocianych ojców, a także powstanie dedykowana kampanii strona internetowa. Akcje edukacyjne tradycyjnie odbędą się w 5 miastach Polski podczas tzw. Miesiąca Świadomego Rodzicielstwa.

 

Czytaj więcej
 
Seniorzy z Kujaw i Pomorza chcą ćwiczyć
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Profilaktyka
Wpisany przez rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego , Beata Krzemińska,   
09 MARCH 2009
Prawie 1,4 tysiąca osób starszych z województwa kujawsko-pomorskiego weźmie udział w tegorocznej edycji Regionalnego Programu Aktywności Fizycznej Seniorów. Przygotowaliśmy dla nich serie badań, spotkań szkoleniowych i ćwiczeń. To jeden z 7 programów zdrowotnych realizowanych i finansowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Czytaj więcej
 
Zbigniew Religa nie żyje
Choroby
Wpisany przez Administrator   
08 MARCH 2009
Profesor Zbigniew Religa nie żyje. Miał 71 lat - poinformowało TVP Info.
Profesor Religa był uznanym kardiochirurgiem. Dokonał pierwszego w Polsce przeszczepu serca. W latach 2005 - 2007 był ministrem zdrowia.

Od dwóch lat walczył z nowotworem, o czym zdecydował się poinformować opinię publiczną.
 
Schudnij na wiosnę
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
Profilaktyka
Wpisany przez Ewa Marczyk-Chłopecka   
05 MARCH 2009

65% Polaków uważa, że ludzie otyli wyglądają nieestetycznie oraz że otyłość utrudnia osiągnięcie sukcesu, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym ? wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego w ramach programu na rzecz zmiany złych nawyków polskiego społeczeństwa ?Zentiva ? zmieniamy przyzwyczajenia? 1.

 

Czytaj więcej
 
Sprawdź, czy masz zdrowe nerki
Profilaktyka
Wpisany przez Bożena Sobiech specjalista ds. PR   
05 MARCH 2009

Są nam niezbędne do życia. Każdego dnia filtrują i oczyszczają niemal 200 litrów krwi. Usuwają produkty przemiany materii i toksyny oraz nadmiar wody. Produkują hormony regulujące ciśnienie tętnicze, wytwarzanie krwinek czerwonych i odporność kości na złamania. Nerki ? jeden z kluczowych organów w ludzkim organizmie. Niestety ? również jeden z tych, które są najczęściej narażone na choroby.

Czytaj więcej
 
Polacy nie chodzą do lekarza,
Profilaktyka
Wpisany przez Ewa Marczyk-Chłopecka   
02 MARCH 2009
Informacja prasowa

38% Polaków nie chodzi do lekarza, kiedy odczuwa pierwsze dolegliwości zdrowotne ? wynika z badania opinii publicznej opracowanego w ramach programu na rzecz zmiany złych nawyków polskiego społeczeństwa ?Zentiva
? zmieniamy przyzwyczajenia?
1.

Czytaj więcej
 
Miliony dla lecznic ze Świecia i Chełmna
Profilaktyka
Wpisany przez rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego   
02 MARCH 2009

Nowy Szpital ze Świecia i Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej z Chełmna to dwa kolejne ośrodki medyczne, które otrzymają pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Placówki otrzymają łącznie ponad 8,6 mln zł, za które zakupią sprzęt medyczny i przeprowadzą prace budowlane poprawiające standard świadczonych usług medycznych.

Czytaj więcej
 
Nieodpowiedzialne stosowanie leków może szkodzić zdrowiu
Profilaktyka
Wpisany przez Ewa Marczyk-Chłopecka   
26 FEBRUARY 2009
31% Polaków nie zdaje sobie sprawy z ryzyka, lub bagatelizuje konsekwencje jakie niesie ze sobą długotrwałe, niekontrolowane przyjmowanie leków, wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego w ramach programu ?Zentiva ? zmieniamy przyzwyczajenia?.
Czytaj więcej
 
Opieka paliatywna ? granty przyznane
Choroby
Wpisany przez Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego   
02 MARCH 2009
Rozstrzygnięto drugą edycję konkursu ofert ?Opieka paliatywna?. Granty przyznano organizacjom pozarządowym i innym instytucjom prowadzącym działalność pożytku publicznego na przedsięwzięcia związane z opieką paliatywną. Urząd Marszałkowski na pomoc chorym przeznaczył 300 tysięcy złotych.
Czytaj więcej
 
Nowa lista leków refundowanych (zobacz listę)
Ocena użytkowników: / 96
SłabyŚwietny 
Leki
Wpisany przez Administrator   
26 FEBRUARY 2009

Od dziś obowiązuje nowa lista leków refundowanych. Zniknęło z niej prawie 150 środków, ale z tego aż 137 to tzw. leki duchy, które nie są już produkowane.

Czytaj więcej
 
More Articles...
«StartPrevDalejEnd»

Page 47 of 48
Reklama
Reklama
 

Reklama

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości