Home Nie daj się alergii

Katalog


Alergia
Wspólny front rodziców i lekarzy w walce z alergią dzieci PDF Print Email
Wpisany przez Agata Paszkowska   
12 JANUARY 2012

Nasilają się problemy współczesnych społeczeństw z alergią pokarmową. Eksperci nie mają już wątpliwości: to choroba cywilizacyjna, groźna szczególnie dla dzieci w wieku niemowlęcym. Rodzice muszą więc szybko reagować, aby rozpoznać alergię. Powinni też swoje spostrzeżenia natychmiast konsultować z lekarzami.

Read more...
 
Alergia poskromiona?! PDF Print Email
Wpisany przez Pro Signum Studio Promocji Skutecznej   
05 DECEMBER 2011

Przeczytaj rozmowę z autorką nowatorskich badań.

Zespół profesor Bożeny Cukrowskiej z Centrum Zdrowia Dziecka wspólnie z naukowcami Politechniki Łódzkiej przeprowadził jedyne w naszym kraju badania wskazujące na korzystny wpływ mieszaniny tak zwanych „dobrych bakterii” na alergię u dzieci. Przebadane szczepy zostały oznaczone skrótem ŁOCK i są dostępne w aptekach.

Pani Profesor, alergia na pokarmy występująca u dzieci to najczęściej pierwszy objaw choroby alergicznej. Rodzice walczą
z nią, wykluczając z diety określone potrawy…

Read more...
 
W poszukiwaniu dobrych bakterii PDF Print Email
Wpisany przez Agata Paszkowska   
28 NOVEMBER 2011

Swędząca, sucha lub łuszcząca się skóra u niemowlaka, nienaturalne rumieńce na policzkach nieprzespane noce, kłopoty z karmieniem i ciągły lęk o maluszka… Znacie? To posłuchajcie.

Read more...
 
MASZ DZIECKO Z ALERGIĄ POKARMOWĄ - WEŹ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM SONDAŻU PDF Print Email
Wpisany przez Pro Signum Studio Promocji Skutecznej   
07 NOVEMBER 2011

Twoje dziecko jest alergikiem lub podejrzewasz u niego alergię? Chcesz sprawdzić, ile wiesz na ten temat? Chcesz wiedzieć jak lepiej radzić sobie z problemem? Weź udział w ogólnopolskim sondażu wśród rodziców dzieci z alergią pokarmową. To pierwsza tego typu akcja mająca na celu określenie skali problemu wśród dzieci.

Read more...
 
Nowy sprzymierzeniec w walce z alergią PDF Print Email
Wpisany przez Pro Signum Studio Promocji Skutecznej   
03 NOVEMBER 2011

Probiotyki wspomagają profilaktykę, łagodzenie objawów i leczenie alergii - potwierdzają badania zespołu profesor Bożeny Cukrowskiej z Centrum Zdrowia Dziecka. Zdaniem naukowców największą skuteczność w walce z alergią wykazują „dobre bakterie” pochodzące z obszaru geograficznego, w którym są stosowane.

Read more...
 
Alergiku, uprzedź wiosnę! PDF Print Email
Wpisany przez Ewa Kuchta   
15 MARCH 2011

 

Śniegi stopniały, wzrasta temperatura, idzie wiosna. Słońce grzeje dłużej. Wiosną cała przyroda budzi się do życia. Mamy więcej energii, jesteśmy radośni i uśmiechnięci. To, co sprawia, że widzimy więcej pozytywów może jednak przysporzyć sporo kłopotów alergikom.

 

Read more...
 
Grzyby pomocne w walce z alergią PDF Print Email
Wpisany przez . Anna Włoszek   
19 FEBRUARY 2010
Lead: Grzyby to nie tylko przysmak na stole. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że grzyby mogą przynieść ukojenie w chorobach, również alergicznych.
Read more...
 
Święta bez alergicznych niespodzianek Email
Wpisany przez www.JaAlergik.pl   
08 DECEMBER 2009
Osoba cierpiąca na alergię pokarmową zawsze powinna zwracać uwagę na skład potraw, które zamierza skonsumować. Niestety świąteczna atmosfera sprzyja małemu rozkojarzeniu. Co zrobić, żeby wigilijna kolacja nie stała się koszmarem?
Read more...
 
Epidemia alergii Email
Wpisany przez Red. Anna Włoszek www.JaAlergik.pl   
07 DECEMBER 2009

Cykl "Wszystko, co chcecie wiedzieć o alergii"

Lead: 40 % Polaków cierpi na różne postacie alergii. Aż 9 mln ma alergiczny katar, a ponad 5,5 mln objawy astmy (link: http://www.jaalergik.pl/astma_slownik_1_230.html). Najbardziej zagrożeni tymi chorobami są mieszkańcy dużych miast oraz osoby przesadnie kochające czystość. Niestety większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że są alergikami i nie podejmuje leczenia.

Read more...
 


Reklama
Reklama
 

Reklama

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości