Home Publikacje

Katalog


Publikacje
3,4 miliona złotych od Allegrowiczów dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy PDF Print Email
Wpisany przez Lucyna Pawlewicz   
13 MARCH 2013

3,4 miliona złotych od Allegrowiczów dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

Ponad 91 tysięcy wystawionych przedmiotów, 151 tysięcy ofert kupna i zebrana kwota łączna ponad 3,4 miliona złotych [UTF-8?]– to wynik tegorocznej zbiórki Allegrowiczów dla 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 stycznia, w trakcie Finału WOŚP, nowy przedmiot wystawiany był co 8 sekund. Tego dnia platforma aukcje.wosp.org.pl zanotowała ponad 8,6 miliona odsłon, a w ciągu dwóch i pół miesiąca funkcjonowania aż 30 milionów.

Read more....
 
300 milionów na zdrowie PDF Print Email
05 FEBRUARY 2013

Marszałek Piotr Całbecki wizytuje dziś (5 lutego) rozbudowywany i modernizowany kosztem 150 milionów złotych Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy. Inwestycja jest częścią wojewódzkiego programu inwestycyjnego, dzięki któremu najważniejsze specjalistyczne szpitale regionu równają do standardu infrastrukturalnego obowiązującego w podobnych placówkach najbardziej rozwiniętych krajów Europy. Łączna wartość zakończonych w ubiegłym roku i prowadzonych obecnie przedsięwzięć to blisko 300 milionów złotych.

Read more....
 
Z myślą o wyrównaniu szans PDF Print Email
Wpisany przez Administrator   
04 FEBRUARY 2013

Co siódmy mieszkaniec Kujaw i Pomorza nie jest w pełni sprawny. W Urzędzie Marszałkowskim przeanalizowano sytuację niepełnosprawnych w naszym regionie oraz dotychczasowe działania na ich rzecz, podejmowane przez samorząd województwa. Dokument ten stał się podstawą do przygotowania programu działania do 2020 roku.

Read more....
 
Czerniak nie ma szans! PDF Print Email
Wpisany przez Administrator   
23 JANUARY 2013

 

2700 młodych ludzi działa w regionach. Czerniak nie ma szans!

35 zespołów młodzieży z województwa kujawsko-pomorskiego zmaga się z czerniakiem w VI edycji Mam Haka na Raka. Do 28 lutego 2013 roku młodzi ludzie prowadzą działania w regionach zachęcające społeczność lokalną do badań profilaktycznych w kierunku nowotworów. Kulminacją aktywności będzie Dzień Hakowicza, który przypada 4 lutego, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. W tym roku Hakowiczów wspierają ambasadorzy – artyści: Liber, Rafał Brzozowski i Natalia Szroeder.

Read more....
 
"Gra na rynku zdrowia trwa" Print Email
Wpisany przez Administrator   

RELACJA Z WYDARZENIA

Warszawa, 23 listopada 2012 r.

„Gra na rynku zdrowia trwa” – prof. Witold Orłowski prowokuje ekspertów
do podjęcia dialogu o reformie służby zdrowia

Dialog, jako najlepszy sposób na osiągnięcie optymalnych rozwiązań w systemie ochrony zdrowia
– pod takim hasłem odbyło się w Warszawie III Polsko-Szwajcarskie Forum Dialogu Healthcare in the 21st century. Krajowi i zagraniczni eksperci debatowali nad reformami i finansowaniem systemu ochrony zdrowia w Polsce, a także rolą dialogu pomiędzy wszystkimi interesariuszami w procesie wprowadzania zmian ustawodawczych.

Read more....
 
Jak uniknąć stresu na wakacjach? PDF Print Email
07 JULY 2011

Kilkadziesiąt tysięcy złotych wydane na koszty leczenia za granicą, opłata w wysokości 80 zł za każdy kilogram nadbagażu, źle spakowana walizka, nieważny paszport to rzeczy, które mogą wymarzone wakacje zamienić w koszmar. Nieznajomość prawa szkodzi – głosi stara, rzymska maksyma, dlatego warto przed wyjazdem zapoznać się przepisami regulującymi najistotniejsze kwestie.

Read more....
 
Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie online! PDF Print Email
Wpisany przez CHUDNIESZ-WYGRYWASZ.PL   
26 APRIL 2011

19 kwietnia wystartował portal SOS Odchudzanie. Za jego pośrednictwem wszystkie osoby, które chcą podjąć walkę ze zbędnymi kilogramami będą mogły wziąć udział w akcji Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie realizowanej online. Indywidualnie opracowane programy: żywieniowy i treningowy oraz stała opieka i doradztwo doświadczonych konsultantów będą dostępne z dowolnego miejsca kraju i świata. Inicjatorem i autorem tego unikatowego projektu  jest Konrad Gaca – pomysłodawca akcji Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie, dzięki której zdrowie i piękny wygląd wygrało już ponad 14 tysięcy osób.

 

Read more....
 
Wiem, co wybieram PDF Print Email
Wpisany przez Hanna Dymek-Jara   
07 APRIL 2011

Wyniki badań potwierdzają, że produkty z logo „Wiem, co wybieram” mogą pomóc w codziennym komponowaniu zbilansowanej diety.

Read more....
 
60 lat Polskiego Związku Niewidomych PDF Print Email
Wpisany przez Administrator   
11 MARCH 2011

"Osoby niewidome i słabowidzące mają pasje, zainteresowania, talenty, korzystają z dóbr kultury i tworzą te dobra” to hasło inauguracji bydgoskich obchodów 60-lecia Polskiego Związku Niewidomych oraz 65-lecia Zjednoczenia Krajowego Ruchu Niewidomych. W uroczystej inauguracji roku jubileuszowego w siedzibie Ośrodka Rehabilitacji i Szkolenia PZN HOMER w Bydgoszczy uczestniczył Wicewojewoda Zbigniew Ostrowski.

Read more....
 


Reklama
Reklama
 

Reklama

Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości